41 sele van Buig damme edoch sulx comt daerby toedat heer Claes van Borssele van Sandijck soo vermeit in de re- keninge van Bewester Schelt de A0. 1323, naderhaut geworden is heere van Brigdamme. Over- sulx het hooft geweest sijnde van de branches van Brig damme ende Sandijck soo continueerde sijn outste soon Albert de branche der heeren van Bredamme, ende sijn jon ger soone Ba es de branche der heeren van Sandijck ende van Cleverskercke. Yan de outste branche van Brigdamme is ai reede gesproockenende sal derhalven hier maer by voegen tgene ick nu soo remarquere uyt de verlybrieven van Brig damme ende Cleverskercke, te weten dat Claes van Bors- sele heere van Brigdamme, tweede van dien naemende Claes van Borssele van San dijck Ka es en soon, heere van Cleverskercke, beyde hun erfgenaemeu heeten Jacob. ten in Brabant ende Hollant Yan der Hooghe doen comen van Borssele van Brigdamme, soo is beyde waer ten ver- scheyden respecten, te weten vooreerst omdat heer Claes van Borssele van Sandijck, soo vermeit in de rekeninge van Bewester Schelt de A°. 1323, ende gestorven A°. 1353 wiens vrou oock in alle brieven ende de Chronijcke van Key- gers[bergh] overal genaemt wort jonckvrouwm Janne van Sandijck naderhant ge worden is heere van Brigdam me. Oversulx het hoofd geweest sijnde van de branches van Brigdamme ende Sandijck, soo continueerde sijn outste soon Albert de branche der heeren van Bredamme, ende sijn jonger soone Pvaes de bran che der heeren van Sandijck ende van Cleverskercke. Ten dien regarde, als men het soo hoogh neemt, can oock Yan der Hooghe gesecht worden gecomen te sijn uyt de branche van Brigdamme; maer als men het exact nemen sal ende de branche van Sandijck conti nueren met Ka es ende van hem op sijn soone Claes ende van die op Jacob Claes en soone

Archief | 1908 | | pagina 89