62 Origineel op perkament, met gebroken zegel aan door gestoken perkamenten staart. 105. Brussel 1586 Januari 20. Philips II geeft aan die van Buist verlof een accijns op alle uitgaande koopwaren te heffen, gelijk het land van Waes dien heffen mag, en dat voor den tijd van één jaar, en onder voorwaarde, dat de gelden zullen gebruikt worden voor het herstel van den dijkwant //la violence de la mer surpassante tous leurs debvoirs, auroit eu tant de povoir, que la noict des trois Eoicx dernière elle auroit rompu toutes disgues et obstacles se venant rendre jus- ques aux ramparts dhcelle ville en extreme dangier de les rompre et passer de brief". Donné en notre ville de Bruxelles le vingtiesme jour de Janvier Pan de grace mil cincq cents quatre vingtz six. Origineel op perkament met gebroken zegel in roode was. 106. Brussel 1587 Januari 7. Dezelfde geeft aan die van Hulst verlof om de goederen van het hospitaal te verkoopen. Donné en notre ville dc Bruxelles le septiesme jour du mois de Janvier Pan de grace mil cincq eens octante sept. Origineel op perkament met gebroken zegel in roode was. 107. Brussel 1587 Januari 10. Dezelfde staat toe, dat die van Hulst om //de jammerlijcken staet van de voir- seide stede van Hulst, dewelcke duer het innenemen van Axele, onderhoudinge van de stercten daeromtrent ende van de groote ende extraordinarise garnisoenen, duerstekinge van de dijeken ende depopulatie van den lande in zulcke extremitejt gere- duceert is", in het vervolg de accijnsen verhoogen//midtz alle jaeren betaelende in erkentenisse van dese onse jegenwoirdige gratie tonsen proffyte de somme van hondert ponden van veer- tich grooten onser vlaemschen munte". Gegeven in onse stadt van Bruessele den thiensten dach van Januario int jaer ons Heeren duysent vijf hondert ende zeven en tachtentich.

Archief | 1909 | | pagina 100