Alsoo dese cronicke kiervooren is schryvende tot den jaere 1 551 j soo heeft het mijn goet ghedocht die door Gods genade alsoo kort te volghenals ick hebbe gheconnen oin kortelick te schriven, hetgene dat tot Middelburch, daer ick altijts meest mijn leven gewoont hebbe ende noch woonachtig zijn geschiet is ende dagelijckx geschiet, hetwelcke ick gesien ende gehoort hebbe, ofte mijn van geloofweerdighe persoonen geseyt is, dat zy gesien ende gehoort hebben, mitsgaders oock datter geschiet is in geheel Zeelant ofte de omligghende landen ende wel en voor de waerheyt wetende schrijf baer te zijn waerdich ende te passé comt. Om dan in beghin te commen soo is, dat ick wel voor de waerheyt schrive, datter int jaer 1557 eenen stormwint ge weest is soo ick van diversche lieden hebbe ghehoortsoo datter veel muelens in Zeelant omwaeydenende dat toe om- waeyde de naelde van den Westraonstersen kercktooren tot Middelburch, dewelcke stout op de Groote mart derselver stadt. Aldus de datem bevonden by een out geloofweerdich inboorlinck der voorschreven stadt geschreven te wesen den 12 Januewary 1557. Anno 1566 in den Oustmaent werden de beelden binnen Middelburch en in veel meer ander plaetsen afgeworpen, ende int openbaer Gods woort gepredickt, de gevanghen, die om de religen gevanghen waren, uutgelaten; ende de predicacië(n) werden gedaen op de Mart voort stadtshuys eude voorts buten de Zuydampoorte, dewelcke poorte met het vergrooten van de stadt nae af is gebroken x) ende ghestaen heeft op de Haven ofte Darn an de zuytsyde buten ofte an de oostsyde van de 'iet IIS. voegt hier in„is".

Archief | 1909 | | pagina 111