86 wier, dat is mijn onbekent. Te Vlissinge zijnde, seyde men, dat die van Vlissinghe hem wilden daer houden; maer seyde haer, hy en most oft begeerde maer eens den gouvernuer te Middelburch te spreken, ende beloofde hy haer dan weerom te commen, waer duer sulcke belofte hem die van "Vlissinge te Middelburch brochtenvergeselschapt met ettelijcke gewa pende borgers van Vlissingemaer als hy te Middelburch by den gouvernuer, de heere van Waoke(n) was, sant hy se weer naer Vlissinge ende hy seydehy wasdaer hy begeerde te blyven. Beevoys nu te Middelburch zijnde, hebben se alle de bor gers elck in zijn wijckedoen met haer geweer vergaeren doch noch son der orden van capeteynnen ofte vaen dragers ofte ander officiers, ende seyde: men soude monsteren. De borgers aldus vergaert zijnde, soo quarn den gouvernuer ende Beevoys in elcke wijcke seggkende: men soude de stadt houden of be- waeren, ende niemant inlaten, noch Spaeinjaers noch guesen. Ende (om)dat die van Vlissinge Beevoys tot Middelburch ge bracht hadde(n)ghingh de sprakedat het te Vlissinge oock also soude zijnmaer het bleeck haest anderswant die van Vlissingen haelden ofte onboden de guesen uut den Briel, dewelcke quaemen, ende aleer sy noch in de siadt ghingh en tasten an ende besochten de schependie den Hont afquaemen nae Middelburch, nemende de lieden tgeweer af, ende die sy voor Spaeingers ansagen, mosten mede over uut de schepen in haer schepen. Te Vlissinge binnen zijnde, zijn sy getooghen van daer naer der Veere, aldaer zy mede ingelaten werden. Die van Aermuyen, alsoo het onder Middelburch staet van outs, quaemen te Middelburch om raet ende assestencie, al- waer een deel mannen maer niet veelwerden gesonden onder tgebiet van een joncker Vadelyï -1) als hooft. Maar alsoo de guesen quaemen ende het volck niet eensgesint en waeren werden der geen weere gedaente meer omdat de capeteyn Jacop dp: Valladolït.

Archief | 1909 | | pagina 124