88 Aldus liet lant van Walcherenals vooren verhaelt is, al eens zijnde, ende Middelburch rontsomme daerin lach, be- reede'n) haer die van Middelburch toe, wel wetende, dat het haer buerte nu was. Ende hebbende, als voorseyt is, maer een halff vaendel soldaten in, rechten daer een nieu vaendel volckx metter haest op, hetwelcke haest vol en zeer sterck was, waervan hooftman was Luk as van Meeghen, weleer daer gecommen zijnde met ettelijcke Duytsen in dienste, ende ge- trout aldaer een edel vrouwe van Middelburchgenaemt joffrou Grabbels. Ende voorts alle gereetschap gemaeckt ende rnae- kende ten stryde, hebben se den Saterdaechs nae de noene de vaendels nae de mueren doen draghenvan denwelckeu ick er een hebbe zien dragen naer de Langeville poorte, waeruut ick wel presemeeredatter an de ander poorten oock waeren. Dit vaendel of baniere was een wapen van de stadt van Mid delburch, wezende een root cleet ontrent 2 of 3 voeten vier kant met eenen vergulden burch daerin, au een stock ontrent van acht of 9 voeten lanck, het twelck te presemeeren is, dat het uut de poorte stack ofte op het bolwerck geset werden. Dit gebuerden des Saterdaechs nae de noene; ick achte wel, al eert gedaen werden, datter al eenich bescheet of sprake of schriven van den viant geweest iswant smergens voor daghe te weten Sondaechs daernaerwaeren de guesen voor de stadt, te weten voor de Dampoorte ende voor de Langevillepoorte, wesende den 27 April 3). Ende alsoo voor de Dampoorte doen gheen veste wasende de poorte ofte ommers clinket van de poorte maer en sloot met cram over de grendel want in die voorgaende tyden de poorten voor geen gewelt en slooten hetwelcke zy misschien wel hebben geweten zoo zijn zy ge commen met een groot hout ofte mast ende hebben alsoo de butenste poorte ofte clinckette oppengestootendwelck maer i) Lees: „nut". 2) Deze datum is juist (zie Van Vloten, Middelburgs beleg en overgang 1)1 z. 7); 's Gravezande (A. w. blz. 180) stelt dezen aanval ten onrechte op 20 April.

Archief | 1909 | | pagina 126