108 Uyt de classe van Schouwen 1). Tobias Damman ende D. Maximiliaen Teellinck, respectyve predicanten tot Oosterlant ende Ziericzeemits- gaaders d'Heer Borgemeester Job de Jonge ende Lenaert Stoffelssen, ouderlingen tot Ziericzee ende Haemstede. Uyt de classe van Suitbeverlant D. Philippus Lansbergius predicant tot Cloetingen, ende D. Petrus Larenus, gewesen predicant ter Nissen, alsoo hy den 16en April geduirende dese synodale vergaaderinge deser weirelt is overleden, mitsgaaders d'Heer rentmeester Adhiaen Laureys, ouderlingh van der Goes, ende was oock volgens de credentie gkedeputeert Geeraert Jacobssen, ouderlingh tot Cloetingendoch en was niet verschenendoor siecte verhin dert sijnde, in wiens plaetse met behoorlijcke credentie hier is gecompareert ende geadmitteert op den 13den deser d'Heer Adriaen Wiskercke, ouderlingh ter Goes. Uyt de classe van Tholen D. Jacobus Bursius ende D. Nathan Vajus, respectyve predicanten tot Tholen ende Bergen op den Zoommitsgaaders dTIeer Jacob de Vriese ende Michiel Olarisse, ouder lingen ter Tholen ende tot Lillo. De credentiën deser gedeputeerden voorgelesen sijnde, sijn deselve voor weirdigh aengenomen, alleen dat van een lit deser vergaadering is aaengemerct, hoedat in de credentie van de Ed. Heeren Gecommitteerde Raaden dese woorden gevonden werden//dat Ilaere Edele waeren gedeputeert omme van wegen de Heeren Staaten in desen synodo te praesideren"twelck scheen voordesen noeyt gebruickelijck geweest te sijn ende vremt te lujden, versoeckende daervan naerder verclaaringe; edoch hebben Ilaere Edele voor antwoort gegevendat dese woorden in alle d'andere credentiën der Heeren Gecommit teerde Raaden om in kerckelijcke vergaaderingen te verschynen werden gevondendaerbenevens oockdat sy dit woort ver-

Archief | 1909 | | pagina 146