110 met liet formulier van eenigkeyt, onderteeckent in den synode van der Goes, ende de synodale papieren tot noch toe in be- waeringe gebat liadde, heeft deselve aen dese vergaaderinge overgelevertwelcke stucken alle gecollationeert met het register daervan sijnde, sijn bevonden daermede te accorderen i)ende is dienvolgende de classis van Tkolenals tot noch toe ge weest sijnde classis synodael, van desen last ontslaegen ende derkalven voor haere debvoiren bedanct. Hiernaer is gedelibereertof men met openbaare dan secrete stemmen den praesesassessor ende scriba deses synodi soude kiesenalsoockof de Heeren Gecommitteerde daerin een de cisive (stemme zouden hebben) 3) ende of het nootsaeckelijck ende gebruickelijck was, dat op alle deliberatiën eerst haer advijs soude werden gevraeckt, waerover verscheydenkeyt ten opsien van de memoriën dergenerdie voordesen in soodaenige ver- gaaderingen sijn geweestbevonden sijndeis met pluraliteyt van stemmen geresolveertom de handelingen te faciliterendat al het voornoemde voor dese mael sal toegelaaten werden, onder reserve nochtans ende belofte van de Heeren Raaden selfs, indien naederhant bevonden wierde sulx voordesen niet ge bruickelijck geweest te sijn, dat dese toelatinge niet en soude strecken tot praejudicie van eenige synode in het toecomende. Soo sijn dan met openbaere stemmen vercoren tot praeses D. Philippus Laxsbergius, tot assessor D. Jacobus Bursius ende tot scriba 13. Tobias Damman. De acta des laetstvoorgaenden synodi Goesanae sijn by den assessor gelesen, ende, also geen bysondere openstaende dingen bevonden wierden, is men tot verhandelingen van de uytge- schrevene gravamina 3) deses synodi getreden op ordre als volght. Iu de aanteekeningen bij de gravamina is nog hierbij gevoegd„Alsoo daer defect was in de credentienwert goet gevonden niet alleen de credentiën der kerckelijckemaer oick der politike persoonen te bewaren." Deze woorden ontbrekeu in het handschrift der acta, maar zijn uit den gcdruktcu tekst ingelascht. 3) Zie Bijlage A.

Archief | 1909 | | pagina 148