119 Art. II 1). Is verstaen, dat aengaende de snoode practijcken, om yeman- den in den dienst in te dringen, den 10eQ art. Cap. 2 Syn Goes, de anno 1620 2) duydelijck ende strengk genoecli is, soodat daertoe niet meer behoeft gevoecht te werdenmaer sal in allen dassen gantsch neirstelijck ter exsequutie gestelt werden. Art. III Gemerct nu vele jaeren herrewaerts groote swaerigheden ende veel hevige dispuyten sijn geresen over de verschyninge der gedeputeerde van den E. Magistraat der respectyve steden in Zeelant ende ten platten lande in tverkiesen van de predi- canten, ende dat uyt. het woort //eenige" in den 3eu art. Syn. Middelb. de anno 1591 4) ontstaen; soo ist, dat dese synodus, om eenmael de oorsaecke der dispuyten wegh te nemen en voor het toecomende eenen vasten ende onverbreecke- lijeken voet te beraemen, dienende tot ruste ende eenigheyt der kercke, heeft goet gevonden, dat men voortaen sal volgen dese ordret. w. dat tot Goes, Tholen ende Yere met Bergen op Zoom ende Sluys in Vlaenderenmitsgaaders in all de be- slotene steden van Zeelandt sullen vermogen in de verkiesinge der predicanten te verschynen drye gedeputeerden uyt den E Magistraet, tot Ziericzee ende Vlissingen viere, tot Mid- delburgh vyve s), sonder dab dit getal sal mogen geëxcedeert i) Gravamina VI2. a) Zie Reitsma en Van Veen A. w. Vblz. 168. 3) Gravamina VI35. Zie Reitsma en Van Veen A. w. Vblz. 16. 5) Ten aanzien van bet aantal politieke personen te Middelburg is blijkens het bij het éde punt van Cap. VI der gravamina aangeteekende nog het volgende verhandeld Synodo den 17 April wiert versoeck gedaen van de gedeputeerde der classis van Walcheren, extra-ordinaerlijck afgehouden, om yet den synode te ver- tooucn, dat haer audiëntie mochte gegeven werden; dese waeren D. Jacobus Herkins ende D. Melch. Buksius. Ka er consent van instaen sijn binneuge- comen de voorscreven gedeputeerde, ende alsoo die van Middelburch te voren

Archief | 1909 | | pagina 157