130 Cap. XXI. Van de openstaende dingen. Art. I. Iloe men best sal voorsienwanneer de stemmen der dassen alsoo daer maer viere in Zeelant en sijn comen te steecken x). Art. II. Alsoo in bet 2e 2) art. Gap. X wert gewagh gemaect van actoren ende judices, ende bet stellen van judices afgebandelt is, maer niet van actores, soo blijft bet laetste open. Art. III. Hoe lange een classe magb ophouden ende treyneren een saecke, voor baer van een kercke of persoon gebracht 3). Art. XV. Hoe lange een student sal moeten verblyven op de academie of by een particulier gheleert persoon, eer by tot den dienst sal mogen gevoordert worden 4). Om de lasten der synodale versoecken uyt te voeren sijn ge- deputeert D. Piiilippus Lansbergiüs, praeses, endeD. Jacobus Buksius, assessor. De naeste synode sal gehouden werden binnen de stat van Vlissingen, ende de classis desselven eylants sal de synodale classe wesen ende de papieren met bet segel des synodi be- waeren, die baer tot (dien) eynde alhier sijn overgelevert vol gens bet registerdaervan gestelt. De Edele Ileeren Gedeputeerde der Edele Mog. Heeren Staaten van Zeelant, die tot desen synodum sijn afgesonden, Oversulckx versoeckt hy den synodo voor hem te willen aenhouden by de Heeren Staten van Zeelant, dat hem jaerlijckx een honorarium stipendium moclite toe- geleyt werden, gelijck die van Hollaut ende andere provintiën hadden gedaeu. Syne sake is voor gerecommandeert opgenomen, en hebben de gedeputeerde der 4 classen hem tot een viaticum om uae sijn huys te trecken 25 gulden (toegeleyt). Zie hiervóór Cap. I, art- II- 2) lees: „3e". 3) Zie hiervóór Cap. VIIIart. II. Zie hiervóór Cap. Vart. II.

Archief | 1909 | | pagina 168