147 van meininge bennen te senden, int breede sullen bekent maecken, mitsgaders dat by haer nimmer meer intentie is geweest van iedt voor te neemen, dat tot prejuditie van de classen der provintie van Zeelandt soude mogen strecken, dan ter contrarie geseckt van deselvige gepatroniseert altijt te wesen. Voor ons, wy sullen altijt bereit bevonden werden te bevor deren tgeene tot rust en dienst van Godes kercke sal wesen in Wiens beylige besckerminge wy U.E. bevelen en ver- bly ven Eerwaerde, Hoockgeleerde, Wyse, Seer Voorsinnige Heeren Besundere Goede Vrunden, U.E. Dienstwillig vrundt en dienaer (get). Wilhelmus v. Nassau. Sluys den 21sn April 1638. II. Besluit, genomen in de vergadering der Vlaamsche kerken te Sluis dd. 1038 April 23. Kerckelijcke vergaderyngegehouden binuen der con sistorie van Sluys, present dese navolgende broederen: Sluys, Ardenburg, Oostburgh, Breskins, St. Anne ter Muyden, Isendijck, Oasant, Groede ende tRetrancement, op den 23 April 1638. In onse vergaderinge sijn ingestaen de Eerw. Broederen D' Joannes Bhandius ende Maximilianus Teelingh respec tive predicanten van Flessingen ende Ziriczee, welcke uutge- sonden sijnde vau (de) Eerw Siuode Tolane, doende dese vol gende propositie, dat de Eerw. Sinode hadden verstaendat de broe< leren van Vlaenderen haer soghten te sckeyden van de classes van Walcherendaeraen wy soo lange hadden gecombi- neert geweest, versoeckeudedat dese vergaderiughe souden gelieven van de gemelte scheydinge afstant te doen ende te blyven by de Eerw. classes van Walcheren. De broederen hebben de Eerw. gedeputeerde tot andwoord

Archief | 1909 | | pagina 185