152 huis ter Hooge niet Adriaen van Borsselen Jacobs sone, maar alleen Adriaen Jacobs sone wordt genoemd, zoodat het schijnt, dat ook in dit geval de goedgeloovige Jacob van Grijpskerke de dupe eener door de Van der Hooghes ge pleegde vervalsching geworden is. Daar de akte van 9 Mei 1485, voor zoo ver ik weet, nog niet is gepubliceerd, deel ik ze hierachter als bijlage mede. IV. Eindelijk ontving ik nog eene mededeeling van den heer mr. B. E. W. von Brücken Eock te Middelburg, waaruit mij bleek, dat -wijlen de heer A. A. des Tombe te 's-Gra- venhage meende te moeten aannemen, dat Jacob Class' zoon, de stamvader der Van der Hooghes, die, naar ik (blz. 15) heb aangetoond, voluit Jacob Claes Jans zoon heette de zoon was van Claes Jans zoonschepen van Middelburg in 1400 en de kleinzoon van Jan Hüghemans zoon, die tusschen 1389 en 1396 als 's graven man en schepen van Middelburg voor komt. Die meening van den heer Des Tombe steunde hierop, dat de zegels van Jan Hüghemans zoon, Claes Jans zoon en Jacob Claes' zoon hetzelfde wapen vertoonenovereenkomende met dat van Borssele, maar gebroken met drie sterren in het hoofd en met een balk van bastaardij over alles heen 1). Hoewel ik de gelijkheid van wapen op het zegel, waarbij de Het zegel van Jan Hüghemans zoon bevindt zich aan een charter van 15 Mei 1396 Hel archief der 0. L. Y. abdij ie MiddelburgBegeslenljst nr. 649) en is uitvoerig beschreven door J. P. van Visvltet. Beredeneerde inventaris van de charters en oorkonden der graaflijke regering (blz. 305). Dat van Claes Jans zoon hangt aan een charter van 22 Maart 1400 (Be archieven, berustende onder het bestuur der godshuizen te MiddelburgUegestenlijsi nr. 45Hetzegel van Jacob Claes' zoon eindelijk komt voor aan een charter van 12 Mei 1439 (Be schrijving eener verzameling charters en papierenafkomstig van jhr A. 1Y. van BorsseleRegestenljst nr. 15) en aan een tweede van 5 Mei 1441 (Beschrijving eener verzameling charters en papieren betreffende de provincie Zeeland nr. 10). Zie oolc J. P. van Visvliet, A. w. blz. 395.

Archief | 1909 | | pagina 190