9 beladen met drie niet meer te onderscheiden figuren. Boven het schild rijst op een gekleede vrouwenfiguur tot even onder liet middel zichtbaarin de rechterhand een stok of staf houdend; aan de onderzijde twee vogelfiguren welke met .een klauw het schild vasthouden. Van- het randschrift is nog leesbaar: BOUDIN. 9. Nevers 1389 Maart 30. Philips de Stoutb staat op het verzoek van Hulst //contenent que cotnme durans les dar- renières guerres en notre dicte conté et pais de Plandres et que ceulx de Gand avoyent le gouvernement de notre dicte ville, ycelle eust esté tellement chargée de rentes a vie qu'ilz lie peuent et n'ont de quoy paier les arrèrages, qu'ilz en doivent de VIL années passées", toe, dat zij den accijns op wijn en bier verdubbelen gedurende drie jaren, mits zij ieder jaar 4-00 ponden aan deu graaf betalen. Donné a Nevers le XXXe jour de Mars Pan de grace mil CCC IIIIXX et huit. Op de vouwPar monseigneur le duea votre rela- cionBie. Origineel op perkamentaan dubbelen perkamenten staart hangen nog stukken van het zegel in roode was. 10. Parijs 1408 Juni 3. Jan .zonder Yrees bepaalt het maalrecht voor zijne drie windmolens te Hulst. Donné a Paris le Itle jour de Juing Tan de grace mil IIIIC et huit. Origineel op perkament; het zegel van roode was aan per kamenten staart is verdwenen; Stadsprivilegiën n°. 1 f 18. Uitgegeven: G. C. A. Juten, A. w. bl. 14. 11. Gent 1408 October 4. Margaretha van Bour- gondie geeft aan die van Hulst verlof de belasting op wijn en bier te blijven heden op dezelfde voorwaarden, als het hun vroeger is toegestaan.

Archief | 1909 | | pagina 47