10 Donne en la ville de Gand le IITI0 jour d'Octobre Tan de grace mil quatre eens et huit. Origineel op perkament met doorgestoken staart van perkament, waaraan hangt het kleine zegel in roode was. Hieraan is vastgehecht een kwitantie van Godefroy 1b Sauvage, d.d. 1 October 1412, waarin hij bekent 400 pond van Hulst ontvangen te hebben. Het zegel van dezen vertoont in het schild een kruis, vergezeld van twaalf zoomsgewijze geplaatste m er eitjeshet schild wordt vastgehouden door twee geknielde gebaarde mannen; van het helmteeken is niets te onderscheiden; van het rand schrift zijn nog zichtbaar de letters DE W. 1) 12. Gent 1408 October 4. Dezelfde geeft aan die van Hulst op hun verzoek verlof om 150 gouden kronen lijfrenten te verkoopen, om daarmede den hertog te helpen in den Luikschen opstand. Marguerite, duchesse de Bourgoingue, contesse de Blandres, d'Artois et de Bourgoingue palatine, dame de Salins et de Malines, ayans en Tabsence de monseigneur le gouvernement des pays et lieux dessus diz, a tous ceulx qui ces lettres verront, salut. Comme pour aidier mon dit seigneur a supporter les grans frais et despens, qu'il lui a convenu et convient présentement faire pour le voyage, qu'il a fait ou pays de Liége, et pour paier les gens d'armes, qui ont esté en sa compaingnie a la vic- toire, qu'il a pleu notre Seigneur lui donner a l'cncontre des Liègois, qui estoient rebelles i\ notre tres cher et tres aimé frère Jehan de Bavière, esleu de Liège et conté de Los, les eschevins et conseil de la ville de Hulste Deze Godeyaaiw de Wilde stierf 26 Maart 1429 en werd begraven te Sluis. Uit zijn huwelijk met Ta nek ex de Voocirr, gestorven 5 Januari 1422, vond ik in de stadsrekeningen van Sluis vernield: Margaretha, gehuwd met Lodewijk Witte; Hannektne; Ghoossine en JanG. C. A. Juten, -Graf schriften in de Si. Janslcerk ie Sluis hl. 4.

Archief | 1909 | | pagina 48