VI zal zich. herinneren, dat deze haar ordening, haar beschrijving haar aanwas, ten deele zelfs haar ontstaan aan dezen merk- waardigen man te danken hebbeniederdie wel eens ervaren heeft, hoe ons genootschap met eere in den lande en daar buiten genoemd wordt, heeft daarvoor dank te weten aan dezen onvermoeiden strijder, die door woord en schrift, door zijn optreden in bijeenkomsten en congressen, door steeds in de bres te springen, waar hij de belangen van het genoot schap bedreigd achttemeer dan iemand heeft bijgedragen tot de eer en den bloei dezer instellingieder eindelijkdie het werk van dezen noesten arbeider voor het genootschap zal willen voortzettenzal moeten treden in zijn voetspoormoeten voortbouwen op de door hem gelegde grondslagenzich moeten richten bovenal naar zijn voorbeeldeen voorbeeld van plichts betrachting, van waarheidsliefde, van onpartijdigheid. Als directeuren bedankten de H li. W. van Everdingen en mr. E. F. M. Mathon, beiden wegens vertrek naar elders. Alle (22) in de laatste Algemeene Vergadering benoemde leden namen hunne benoeming aan. Hun aantal bedraagt thans 405 tegen 397 ten vorigen jare, waarvan 79 (tegen 70) te Middelburg woonachtig zijn. Het aantal directeuren en directrices bedraagt thans 37. In de op 6 Mei 1908 gehouden Algemeene Vergade ring werd tot bestuurslid in plaats van het aftredend lid, den heer Henri Tak, die niet herkiesbaar was, gekozen de heer dr. H. Japiksemet wien de heer dr. A. H. Kan was aanbevolen. Nog moest in de October-vergadering worden voorzien in eene buitengewone vacature in het bestuurdaar de heer F. G. de Liefde wegens vertrek naar elders als zoo danig bedankt had. Uit eene aanbeveling bestaande uit de H.H. dr A. H. Kan en dr. W. G. C. Wagnerwerd eerstgenoemde gekozen. Beide benoemden lieten zich de benoeming welgevallen. De gewone vergaderingen hadden geregeld plaats; zij werden bezocht door ten hoogste 36 en ten minste 15,

Archief | 1909 | | pagina 4