12 Ghegheven te Ghend den XIIII3ten dach van Novembre int jaer ons Heeren dusentich vierhondert ende neghene. Origineel op perkament; aan twee enkele perkamenten staarten twee zegels in roode was. Het eene vertoont een dwarsbalkvergezeld in het schildhoofd van twee ruiten gebroken met een barensteel van drie hangers het onderste deel van het schild is afgebrokende pothelm wordt vast gehouden door twee aanziende leeuwenhet helmteeken is vermoedelijk een uitkomende arm; van het randschrift zijn alleen de laatste letters over: WSSO. Het tweede zegel, dat geen randschrift heeft, vertoont een keper in het schildhoofd, vergezeld van een barensteel van drie hangers; het wordt vastgehouden door twee zittende grijp vogels; vermoedelijk is het schild niet door een helm ge dekt geweest. Een gebrekkig afschrift in Stadsprivile giën n°. 1 f. 7 verso. Uitgegeven: G. 0. A. Juten, A. w. bl. 16. 14. Gent 1413 December 25.Jan zonder Vrees geeft verlof de stad te omwallen. Donné en notre ville de Gand le XXVme jour de Dé- cembre Fan de grace mil CCCG et treize. Origineel op perkament met rood-groen zijden staart; het zegel in groene was ligt er los bij. Afschrift in Stadsprivilegiën n°. 1 f. 9. Uitgegeven: G. C. A Juten, A. w. bl. 19; vertaald bij J a c. van Lansberghe, A. w. bl. 8 15. Gent 1416 Augustus 21. De Raad van Vlaanderen wijst vonnis in een geschil van bevoegdheid tusschen den bal juw van Hulst en dien van de Vier ambachten. Ghegeven te Gendt den XXlen dach van Oust int jaer ons Heeren duusentich vierhondert ende sesthienen. Stadsprivilegiën n°. 1 f. 19. Uitgegeven door G. C. A. Juten, A. w. bl. 21.

Archief | 1909 | | pagina 50