13 16. Sluis 1418 Maart 23. Berthelmeeus de Vooght ontvanger generaal van Vlaanderen en Artoisgeeft aan die van Hulst verlof om gedurende zes jaren accijns te heffen op wijn en bier //ghemerct, dat zy groten cost doen moeten omme hare havene ende wateringhe te reparerene ende haere kerke te soustenere, daermede zj grootelike belast ziin". Ghegheven ter Sluus onder minen zeghel ende teekene manuel den XXIIlsteQ dach van Maerte int jaer duust vierhondert ende zeventiene. Origineel op perkament met een zegel in roode was aan enkelen perkamenten staart. Het geeft als wapen een hoekigen dwarsbalk van één geheele en twee halve spitsen van boven en twee spitsen van onder, die ver gezeld is van drie dubbele adelaarshet met helm gedekte schild wordt vastgehouden rechts door een griffioen met neergestrekte vleugels, links door een aanzienden leeuw, beiden met den staart tusschen de achterpootenhet veel beschadigde helmteeken vertoont een //vol-banneret" en daartusschen kop en hals van een adelaar van het randschrift is over EBTHELMEEUS. 17. Gent 1421 Februari 25. Philips de Goede geeft aan die van Hulst verlof om lijfrenten te verkoopen tot 400 Parijsche ponden, om daarmede '/finer F argent du premier paie- ment de F achat nagaires fait par aucuns de noz gens avec les gens de notre tres ehier cousin le com te de Namur de sa conté et des terres et seignouries, qu'il a en noz pays de Elandres et d'Artois, montant a trente mil escuz d'or". Donné en notre ville de Gand le XXVe jour de Février Fan de grace mil quatre eens et vint. Origineel op perkament, zegel is afgevallen. Hieraan vastgemaakt eene kwitantie van God. de Wilde Deze was in 1411 aaugesteld als ontvanger te Sluis; hij was gehuwd met Lukine Vos: Stadsrekening Sluis n°. 16.

Archief | 1909 | | pagina 51