14 van 28 Februari 1420 voor de ontvangst van 4160 Pa- rijsche ponden. Tamelijk gaaf zegel in roode was hangt aan deze kwitantie: zie n°. 11. 18. Hulst 1421 Maart 6. De stad Hulst verkoopt krachtens het octrooi onder het vorig n°. vermeld lijfrente aan //Barbelen van den Roodewettighe dochter Wouters van den Roode, oud omtrent zessenveertich jaren, der moeder of was wilen Liisbeth, zijn wettelick wiif, en Lodewijc Vle- mingh wettighe zone Godert Vlemincx, out ellef jaire, der moeder af es Katheline Robbiins". Dit was ghedaeu opten zesten dach in Maerte ten ingane int jair ons Heeren als men screef dusent vier- hondert een en twintich na tcours van Utrecht. Origineel op perkament, waarvan de zegels zijn afge vallen. 19. Gent 1426 December 1. Philips de Goede beves tigt het door zijn vader gegeven verlof tot- versterking der stad Donné en notre ville de Gand le premier jour de Dé- cembre Fan de grace mil quatre eens vingt et six. Origineel op perkament, waaraan met rood-groen zijden staart gehangen heeft een zegel in groene was; hetzegel, nog geheel gaaf, ligt er thans los bij. Stadsprivilegiën n°. 1 f. 10. Uitgegeven: G. C. A. Juten, A. w. bl. 26. 20. Brussel 1446 Juli 5. Dezelfde geeft aan die van Hulst octrooi om voor 80 ponden lijfrenten te verkoopen, om hem daarmede te helpen. Donné en notre ville de Brouxelles le Vme jour de Juillet Fan de grace mil CCCC quarante six. Origineel op perkament met gebroken zegel in roode was aan dubbelen perkamenten staart. 21. Hulst 1446 Augustus 23. De stad Hulst verkoopt

Archief | 1909 | | pagina 52