15 krachtens het octrooionder het vorig nummer vermeldlijfrente aan '/Magrieten, wetteghe dochter wilen Hendricx van Hu- sele, oud zeventwintich jaer, daer moeder of was Lijsbette van Arsevelde, ende Machtelt, wetteghe dochter wilen Jans van Arsevelde, oud vier en dertich jaer, daer moeder of was Katheline van den Kerchove". Dit was ghedaen op den drientwintichsten dach van Oust int jaer duust vierhondert zesse ende veertich. Origineel op perkament, waarvan staart en zegel zijn afgevallen. 22. Sluis 1449 Mei 18. Philips de Goede geeft aan die van Hulst octrooi om voor 400 pond parisis aan lijfrenten op de stad te verkoopenom haar aandeel te betalen voor de bededoor den hertog gevraagd //pour subvenir aux trés grans et pesans affairesque présentement avons a supporter et con- duire pour le bien de noz pais et seignouries en plusieurs et diverses manicres et mesmement pour furnir certaine somme de deniers, que avons accordé a notre beaufrère d'Orléans pour rentretenement de Farmée, qu' il a entencion de mener oultre les mons, et aussi pour Faliance, qui présentement se fait avec le roy de Scote et (notre) belle niepte de Gheldres" Donné en notre ville de FEcluse le XVIIIe jour de May l'an de grace mil CCCC quarante neuf. Op de vouw: Par monseigneur le due: Sigillata de expresso Steenkercke. mandato domini Gros. Origineel perkament met beschadigd zegel van roode was aan dubbelen perkamenten staart. 23. Gent 1450 Augustus "18. De Paad van Vlaanderen doet ten gunste van Hulst uitspraak in een geschil tusschen baljuw en schepenen van Hulst en die van Hulsterambacht. Deze laatsten hadden een poorter van Hulst, Hannekin Theeus- baert //ghevochten hebbende met anderen ende t-wiste of huus-

Archief | 1909 | | pagina 53