16 zouc ghedaen" dunen vonnissen en bannen uit het graafschap, niettegenstaande deze reeds in September 1434 gevonnisd was om dezelfde misdrijven door zijn eigen rechters, de schepenen van Hulst. Ghegheven te Ghend den XYIIlsten dach van Ouste int jaer ons.Heeren dusentich Origineel op perkament, maar een merkelijk deel on leesbaar door waterplekken. Oorspronkelijk hingen er vier zegels aan, doch de twee eerste zijn met den staart ver dwenen. Het derde vertoont het bekeude wapen van de Vlaamsche familie de Neve: een visch geplaatst gelijk een recktersckuinbalkhet schild wordt vastgehouden door twee engelenvan het helmteeken is niets te onderschei den Het vierde is gelijk aan dat van de Wilde, beschre ven onder n°. 11het helmteeken vertoont hier duidelijk een wol-banneret"waartusschen kop en hals van een niet te ouderscheiden dier; het randschrift is onleesbaar. 24. Dendermonde 1452. Mei 19. Philips de Goede belooft aan de burgers van Hulst en omliggende dorpeu be scherming. PiiELiPPEpar la grace de Dieu due de Bourgoiugue etc., a noz capitaines ou leurs lieuxtenans, nobles cheva liers, escuiers, chiefz de chambre et autres gens de guerre estans en notre presentee armeesalut et dileetion. Comme noz bien améz les bourgmaistres, eschevins, ma- nans et habitans de notre ville de Hulst nous ai ent fait exposer, que ja soit ce que ilz et aussi les habitans des cinq villaiges estans dessoubz notre dite ville de Hulst aient esté et soient assiz en notre chattelenie et dessoubz ceulx de notre ville de Gand, noz ennemis rebelles et désobéisansnéantmoins après ce qu'ilz out congueu la De laatste woorden in het jaartal zijn ouleesbaar, maar huiten op slaat het jaartal: 1450, gelijk ook het Ueyister geeft, door mij in het voorwoord vermeld.

Archief | 1909 | | pagina 54