VII gemiddeld 24 toehoorders; ten vorigen jare waren die cijfers 35, 20 en 24. In de October-vergadering hadden de gebruikelijke mede- deelingen van ingekomen stukken en voorwerpen plaats en hield de Voorzitter, de heer R. Fruin, eene voordracht over de tijdrekenkunde. .In November vervulde de heer R. Borggreve de spreekbeurt met eene lezing Over de zwerftochten van een boerde door de wereldliteratuur. De December-vergadering was gewijd aan eene voordracht van den heer mr. P. W. J. Bijnen, getiteld: Uit het leven van Göthe voor zijne It'aliaansche reis. In Januari hield de heer mr. F. B. Evers eene lezing, ge titeld '/Boefje''1. Voor de lezing in Februari had de heer J. A. J. Sibmacher Zijnen tot onderwerp gekozenOver den vroegeren en tegen- woordigen toestand van den Brakman met omgeving. Eindelijk werd de reeks der lezingen in Maart besloten met eene voordracht van den heer mr. C. L. Gratamaover: Het jaar 1720 in verband met de oprichting der Commercie-compagnie te Middelburg. In alle vergaderingen werden de ingekomen geschenken ter tafel gebracht en in het bijzonder de boekwerken besproken door den Voorzitter, den heer mr. R. Fruin. In het personeel der conservatoren kwam alleen eenige verandering door het overlijden van dr. J. C. de Man, wiens plaats nog niet werd vervuldzoodat dat personeel thans aldus is samengesteld Zelandia illustrata: de heer M. Fokker. Penningen en munten: mej. M. G. A. de Man. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamhedende heeren J. A. Frederiks en mr. B. F. W. von Brucken Fock. Fossilia (alle in den grond of het water gevonden voorwer pen, de zoogenaamde steenen kamer): de heer J. A. Frederiks.

Archief | 1909 | | pagina 5