23 grachten ende viseheriën daertoe beboerende, ende dit aen de meest daerom biedende ende lest verhoogende ter ber- nene van der kersen ende naer drie Sondaeghsche kerck- geboden daeraf gedaen ter plaetse ende alsoet behoert, om me achtiene ponden parisis ervelicker rente tsjaers te betalene te Pieter Masieres brieven telcken Kerssavondt waeraff den eersten Kerstavont zijn sal int jaer duust vierhondert en tsestigh; enz. Ghegheven tHulst onder mynen zegel den 24 dach van Laumaent int jaer duust vierhondert neghene ende vichtich. Ende was gezegelt met seker zegel gedruckt in rood was, onderuythangende aen een enckele steerte van par- chemin. Stadsprivilegiën n°. 1 f. 83. 32. Brussel 1465 October 18. Philips de Goede ver gunt aan die van Hulst de helft der 600 pond, tot welk bedrag hij hun in December 1464 toegestaan had aan lijfrenten te verkoopen //pour iceulx deniers estre convertiz et emploiéz ès reparacions, soustenues, fortifficacions et achevenenus des ouvraiges commenciez et nécessaires aux portes, tours, ga- rites, murailles et fossez". Donné en notre ville de Brouxelles le X^IIIe jour d'Octobre Tan de grace mil quatre eens soixante et cincq. Origineel op perkament met klein zegel aan doorge stoken perkamenten staart. 33. Brussel 1465 October 18. Dezelfde staat hun tot hetzelfde doel toe den accijns op wijn te verhoogen en op bier evenals vroeger te heiï'en voor den tijd van zes jaren. Donné en notre ville de Bruxelles le dix huitième jour du mois d'Octobre Tan de grace mil quatre eens scoi xante cinq. Origineel op perkament met klein zegel in roode was aan doorgestoken perkamenten staart.

Archief | 1909 | | pagina 61