24 34. Hulst 1472 Januari 10. Schepenen van Hulst (Jacob Robin en Matheus van Zudendorp) verklaren, dat Willem Zadoc de Winter en Stoffeune Kristoffel Groot Wouters sone dochter, zijne vrouw, eene rente van 10 schel lingen aan het hospitaal te Ronse geven voor hunne dochter Cornelia, zuster in dat klooster. Hit waer ghedaen op den tiensten dach van de maend van Louwe int jaer duust vierondert ende eenentseventich naer tscriven van den hove van Utrecht. Origineel op perkament, waarvan de staarten en ze gels zijn verdwenen. 35. Atrecht 1472 Mei 24. Karel de Stoute geeft aan die van Hulst op hun verzoek verlof om 240 pond aan lijfrenten te verkoopen. Honné en cite lez notre ville d'Ar ras le XXII IIe jour de May Tan de grace mil CCCC soixante et douze. Origineel op perkament met gebroken zegel in groene was aan dubbelen perkamenten staart. Hieraan is vastgehecht eene kwitantie van //Pierre Langhals, conseiller et receveur géneral des toutes les finances de monseigneur le due", kennis gevend van de ontvangst van 3840 pond. //Tesmoing mon saing manuel cy mis avee signet de mon dit seigneur au fusil armoyé de ses armes le III® jour de Septembre mil CCCC soixante douze." 36. Valenciennes 1473 Mei 15. Dezelfde staat aan die van Hulst, dat niet meer in staat is zijne schuldeischers te betalen, op bun verzoek toe den accijns op wijn, linnen en steen te mogen verhoogen. Donné en notre ville de Valenciennes le XVe jour de May Pan de grace quatre eens soixante treize. Origineel op perkament met gebroken zegel van roode was aan doorgestoken perkamenten staart.

Archief | 1909 | | pagina 62