25 37. Gent 1475 Juni 7. Dezelfde staat aan die van Hulst om dezelfde reden toe 25 pond aan lijfrenten te ver- koopen, daar hunne poorters reeds om de schuld der stad ge vangen genomen worden. Donné en notre ville de Gand le YITe jour du raois de Juing Fan de grace mil quatre eens soixante quinze. Origineel op perkament met gebroken zegel in roode was aan doorgestoken perkamenten staart. 38. Ronsse 1473 Juni 10. //Jozine Pierins, bi der vorsienicheit Gods religieussinne vrauwe ende meestresse van den hospitale van Ronche, mitsgaders onse eerwerdeghe be- suerghers ende vuechden" verklaren ontvangen te hebben van //Willem Zaüoc, poorter in Hulst," de som van X schellin ghen grooten //ervelic versekert op ziin huus, gheleghen bin nen Hulst an die noordzide van der kereken, ter causen van jouffr. Corneuën onser religieussinne, tsvors. Willem Zadocx doch tere". In ghetughe ons seghels van de vors. hospitale ende godshuuze van Roncbe hierop ghedruct int jaer ons Heeren dus ent vierondert drye ende tseventich den tiensten in Junio. Origineel op papier; het zegel is afgevallen. 39. Mechelen 1476 Februari 4 en Juni 14. Karrl de Stoute geeft verlof voor acht jaren den accijns te verhoogen, en verbiedt tevens om binnen een kwartier afstand der stads poorten drank te verkoopenwaarvoor geen belasting betaald is. Donnd en notre ville de Malines le XITIlm' jour de. Juing Tan de grace mil OCOC soixante et seize. Origineel op perkament met zegel in roode was, rand schrift geschonden, aan enkelen perkamenten staart. Hieraan zijn vastgehecht twee akten op perkament: 1°. van 22 Juli 1476, waarin Gilles Meynier, deur waarder, verslag geeft van zijn proces-verbaal tegen L/Uuc

Archief | 1909 | | pagina 63