26 Paris die buiten de stad bier verkocht had zonder be lasting betaald te hebben; 2°. een proces-verbaal van 20 en 21 Augustus 1476 tegen Luuc Paris en Nicola as Musaert in gelijke overtreding. Aan elke akte hing een gebroken zegel in roode was. Uitgegeven: G. C. A. Juten, A. w. blz. 28. 40 Gent 14-77 Mei 21. Schepenen van Gent hechten hunne goedkeuring aan de belasting op het vlas, door Hulst vastgesteld ingevolge verlof van hertog Ka rel, tegen de be wering van Gentsche kooplieden, als zou Hulst de macht niet hebben /-eenighe nieuwe onghelden up te stellene". Dit was ghedaen den XXIen dach van Meye int jaer Xllltc ende LXXV1I int scependom mer Adriaens van Pavescot, ruddere, her Lievins Potters ende hareghe- sellen. Aldus staet in scepenenbouc van denzei ven jaere folio XVT. Gelijktijdige copie op perkament. 41. Gent 1477 Juli 19. Maria van Bourgondië staat het verzoek van Hulst toe om eene belasting van honderd pond Vlaamsch te mogen heffen, voornamelijk om de versterkingen te kunnen voltooien. Ghegheven in onze stede van Ghend den XIXen dach van Hoymaent int jaer ons Heeren duust vierhondert zevene ende tzeventich. Op de vouw: By mijnre joncvrouwe de hertoginne, ter relacie van den rade: Arends. Origineel op perkament met een gebroken zegel in roode was aan doorgestoken perkamenten staartStadsprivilegiën n°. 1 f. 11. 42. Gent 1477 Augustus 14. De stad Gent schenkt aan die van Hulst verlof de vestingwerken te herstellen. Up den XlIIIsten dach van Ougste int jaer duust vier-

Archief | 1909 | | pagina 64