28 44. Brussel 1477 December 22. Dezelfden geven de inkomsten der heerlijkheid van den Polder van Namen als onderpand voor de in het vorig n°. genoemde leening, waar mede Idulst hun wil '/te hulpen commene in de grote, zware costen ende lasten, die wy daghelicx liebbe om tonderhout van den volke van wapenedat wy houden ende hebben lig- ghende in garnisoene in diversche steden". Ghegheven in onse stede van Bruesele den XXIIen dach van Decembre int jaer ons Heeren duust COCO zeven ende tzeventich. Origineel op perkament, waarvan het zegel verlorenis. 45. Hulst 1478 Februari 25. De stad Hulst verkoopt lijfrenten aan //Lowuc van Baerlaer ende Katheline Os- steens, zynen wivete Mechelen ten live van Romboct Nicke- poele Clais sone, oud omtrent achte jaer, daer moeder af was Katheline van den Dale, ende ten liven van Kathe line van Yteghem Jans dochter, oudt zes jaer, daer moeder of is Lijsbêtte van Baeiilaer", waarvoor zij aan de stad betalen tien ponden grooten. Ende was ghedaen den viventwintichsten dach van Spor- cle int jaer vierhondert ende acht en tseventich, naer cours van den hove van Utrecht. Origineel op perkament met zegel in groene was 46. 1478 Maart 2. Nicolas le Prevost, //conseiller et receveur general", geeft aan de stad Hulst quitantie van 5000 pond. Tesmoing mon seing manuel avec le signet du révérend père en Dieu, monseigneur Pévesque de Metz. Origineel op perkament met opgedrukt zegel in roode was. 47. Antwerpen 1479 Maart 28. Maxim ilia an en Maria staan aan die van Hulst, '/die zindert deu overlidene van

Archief | 1909 | | pagina 66