wylen onsen harden, lieven heere ende vader zaligher glie- dachten ghedaen ende gheleedt heeft gheweest en hebben ghehadt groote oosten ende lasten, alssoe wel in de contri- bucie van hueren deele eude porcie van der bede loop heb bende, als van den vijfduust veehteude gheaceordeert int jaer voorleden by den drie leden van Vlaanderen boven der voor- seide bede", op hun verzoek toe, gedurende zes jaren accijns te lielïen, gelijk hun dat in 1473 was toegestaan. Ghegheven in onsen stadt van Antwerpen den 28sten dach van Maerte int jaer ons Heeren dunst vierhoudert acht ende tseventicli voor Paesschen. Origineel op perkameut met geschonden zegel in roode was aan perkamenten staart. 48. Gent 1479 Mei 6. Schepenen van Gent wijzen een vonniswaarbij verklaard wordtdat de haagpoorters van Hulst geene belasting hebben te betalen aan die van Hulsterambacht. Ghegheven den zesden dach van Meye int jaer ons Heeren duust vierhoudert negen ende tseventich. Origineel op perkament met goed bewaard zegel in groene was; Stadsprivilegiën. n°. 1 f. 24. Uitgegeven: G. C. A. Juten, A. w. blz. 33. 49. Gent 1483 Januari 14. Schepenen en raad der stad Gent verbieden aan Lievin- de Moor, lakenhaudelaar van Gent, om binnen Hulst handel te drijven, tenzij op de vrije jaarmarkt. Ghegheven den XI.LL[steu dach van Laumaent int jaer XIIIIe twee ende tachtentich. Origineel op perkament met zegel in groene was aan perkamenten staart; Stadsprivilegiën n". 1 f. S6V0. Uitgegeven: G. C. A. Juten, A. w. bl. 37. 50. Gent 1484 December 2. Philips ~de Schoone staat aan Hulst toe lijfrenten te verkoopen tot de som van 13 ponden.

Archief | 1909 | | pagina 67