VIII De ouderwetsclie kamerde keeren J. A. Frederiks en mr. B. E. W. von Rrucken Fock. Porselein en aardewerkde heer mr. W. Polman Kruseman. Ethnographische voorwerpende heer ,L. A. E. van der Ley. Zoölogie (voor zoover niet onder andere verzamelingen be- koorende)vaceert. Opgezette vogels: de heer W. Chr. Noske. Entomologiede heer W. Chr. Noske. Conchyliën: de heer J. C. van der Harst J.Jz. Mineralia en voorwerpen van geologischen aard: de heer dr. R. van der Laan. Botanica: Mej. A. P. Ogterop. Schilderijen, platen en portretten, niet tot de Zelandia illustrata bekoorende: de heer mr. W. Polman Kruseman. De oudheidkundige commissie is samengesteld uit de HH. jhr. mr. A. van Reigersberg Yersluys, voorzitter, mr. B. F. W. von Brucken Fock, J. H. C.>Iieyse, Henri Tak en J. A. Frederiks, secretaris. De commissie van redactie voor het Archief bestaat uit de HH. dr. R. Bijlsma, mr. R. Fruin en W. O. Swaving. Het aantal bezoekers van de verzamelingen bedroeg in het afgeloopen jaar 2810, waarvan 710 tot den werkenden stand behoorden tegen onderscheidenlijk 2953 en 793 in 1907. Ten einde het bezoeken van de verzamelingen door gezel schappen te vergemakkelijken, is bepaald, dat voor meer dan 20 personen f 0,10 in plaats van f 0,25 en bij lieden uit den werkenden stand f 0,05 in plaats van f 0,10 per persoon zal betaald worden. De bibliotheek ontving de gewone uitbreiding door geschenken, tijdschriften uit de leeskamer en ruiling van uit gaven met andere genootschappen.

Archief | 1909 | | pagina 6