35 Uitgegeven: G. C. A. Juten, Keuren en Hand vesten der stad Hulst bl. 38. 57. Antwerpen 1488 September (15?) Dezelfden be velen alle poorters, die de stad verlaten liebben, het verschul digde exuegeld te betalen. Donne en notre ville d'Anvers ou mois de Septembre Tan de grace mil quatre eens quatre vings et huyt, et du règne de nous roy le troisiesme. Origineel op perkament, waaraan hangt met groen- rood zijden staart het gave zegel in groene was; Stads privilegiën n°. 1 f. 22vo. Uitgegeven: G. C. A. Juten, A. w., bl. 4<0. 58. Antwerpen 14<88 December 12. Maximillaan van Oostenrijk, geeft aan die van Hontenisse, Ossenisse en Hengst dijk verlof een verdrag te sluiten met Sluis en Biervliet. Maximiliaen by der gratiën Gods Boems coninc, doen te wetene allen denghenen, die deze lettren zullen zien of hoeren lesen, dat wy ter grooter ende singulierer be- gheerte van zekeren onsen specialen dieners ende om me andere diversche redenen ende consideration wille ons daertoe porrende, die drie prochië ligghende in Hulsterambacht, te wetene HontenesseHossenesse ende Iieynsdijck die streckende zijn lancks der zee wel thien mylen waters ende en zijn onder hen drie prochiën maer een myle wijt te lande, daer men allomme met cleynder menichten van volck upslach doen mach, zonder dat dezelve ingese- tenen overmidts haer cleynder menichte dat zoude connen beletten ofte wederstaen ende by dien van die van Bier vliet ende der Sluys gheschepen zouden moghen wesen beroeft ende ghepilliert te zyne, consenteren ende gheven consent ende orlof alle alsulcken tractaet ende voorwaerde te moghen angaen ende maecken ende ooc accepterenals zy by middele van vrinden zullen moghen weten ofte com-

Archief | 1909 | | pagina 73