49 Origineel op perkament met een stukje van het zegel in roode was aau dubbelen perkamenten staart; Stadspri vilegiën n°. 1 f. 91. Uitgegeven: G. C. A. Juten, A. w., bl. 50. 71. 1499 April 28. Jacob Ketelboethe ontvanger- generaal van Vlaanderenverlengt het vroeger gegeven octrooi om accijns te heffen '/boven de oude'" voor zes jaren. Ghegheven den XXVlI£en dach van April int jaer duust CCGC neghen en tneghentich. Origineel op perkament, waarvan zegel en staart ver dwenen zijn. 72. Brussel 1500 Juni 26. Philips de Schoone ver oorlooft aan die van Hulst de betaling der lijfrenten en der geldengeleend bij de brandschatting door de Gentenaren eenigen tijd uit te stellen. Donné en notre ville de Bruxelles le XXVIe jour de Juing l'an de grace mil et cincq eens. Origineel op perkament met gebroken zegel in roode was aan afgesneden strook. 73. Gent 1500 November 21.De Baad van Vlaanderen wijst vonnis aangaande het recht van Hulst om vreemdelingen te arresteeren. Ghegheven int clooster van Sinte Baefs te Ghend, alst int keyseryke, den XXlen dach van Novembre int jaer duust vijf houdert. Origineel op perkament met een weinig geschonden zegel in roode was aan dubbelen perkamenten staart; Stadsprivilegiën n°. 1 f. 26 verso. Uitgegeven: G. C. A. Juten, A. w., bl. 52 74 Gent 1501 November 20. Dezelfde beslist, op het beklag van schepenen van Caprijcke, als zou aan hunne rechten te kort zijn gedaan door de gevangenneming van hunnen //cuerbroeder" Staeffin Louckaert die vroegernog wonende Archief 1909. 4

Archief | 1909 | | pagina 87