52 Tan de grace mil cinq eens et cincq et de notre regne le premier. Origineel op perkamentaan dubbelen perkamenten staart hangt het zegel in roode was, waarvan een stuk is afgebroken. 77. 1509 November 16. - Lie vin van Pottelsberghe, raedt sconincx van Castillen en ontvanger-generaal van "Vlaan deren, verlengt het gegeven verlof om hoogeren accijns te heffen voor den tijd van 4 jaren «omme deselve stede te ont- commerene van den grooten lasten ende sculden, daerinne zy was ende noch eensdeels es, alsoo wel omme de betalingke van den subvenciën ende demeynen, als omme tvulmaken van een der porte met tween torren uten "watre, tdelven ende vernieuwen van haeren vesten". Ghegheven den XVIen dacli van Novembre int jaer duust vijfhondert ende neghene. Origineel op perkament, waaraan nog hangt een stuk zegel in roode was. 78. 1513 October 9. Dezelfde inhoud als n°. 77. Ghegheven den IXea dacli van Octobre duust vijfhon dert dertiene. Origineel op perkamentwaarvau het zegel verloren is. 79. Mechelcn 1514 April 8. Maximiliaan en Kakel V" staan toe het verzoek van die van Hulst, inhoudende, //hoe dat zy een havene ofte adere hebben, commende uuter zee tot binnen der voorseide stede, lanck zijnde drie ruylen of daeromtrentwelcke havene es die principale welvaert ende onderhout van derselver stede mits den coopmanscepen ende neeringhe, die daerduere daghelicx innecommende, keerende ende varende zijn, ghelijc van zoute, coeren, wijn, bier, torven ende andere goeden ende omme hierinne te voirsien tot welvaert ende prouffyte van ons ende der voor seide stede van noode es wederomme van nyeuws- deselve

Archief | 1909 | | pagina 90