55 die van Hulst verlof om erfelijke renten te verkoopenopdat zij hun aandeel zouden kunnen betalen '/in de twee leden van hondert veertieh duysent Carolus guldens ende hondert tses- tieh duysent Carolus guldens om te resisteren totte invasiën, die de coninck van Vrenckerijcke tegen onse landen van her- wertsovere begost heeft te doene". Ghegheven in onse stad van Bruessele den XYIIIen dach Augusti int jaer ons Heeren duysent vijf hondert ende twee en veertieh. Origineel op perkament met het zegel in roode was aan dubbelen perkamenten staart. 88. Brussel 1545 .Februari 21. Dezelfde verbiedt op verzoek van Hulst aan iedereen op het platteland van Hul sterambacht //vercoop te doen van eenighe terwe" enz. Ghegeven in onse stede van Brussele den XXIen dach van Februario int jaer ons Heeren duysent vijf hondert vier en veertieh. Ende was gheseghelt met eenen zegel van roode wasse uythanghende in dobbelen steerte van parchemyne. Stadspri:ilegië?i n°. 1 f. 31v0. 87. Brussel 1547 Februari 27. Dezelfde beveelt op verzoek van meester Pauwels Haeuwe, priester te Hulst, dat aan dezen zullen terugbetaald worden de polderlastendie hij betaald heeft voor zekeren PiEito le Blancq. Gegeven in onse stadt van Bruessele den XXYT.Ien dach van Februario int jaer onss Heeren duysent vijf hondert zessen viertich. Origineel op perkament, waarvan het zegel is afgevallen. 88. Brussel 1549 Mei 23. Dezelfde geeft verlof om losrenten te verkoopen tot 200 ponden, om daarmede de haven uit te diepen. Ghegheven in onser stadt van Bruessele den XXIII3ten

Archief | 1909 | | pagina 93