57 92. Gent 1556 Maart 12. De Raad des Konings in Vlaanderen doet uitspraak in het geschil tussehen de regeering van Hulst en Piet er tan Hamere, pachter van den nieuwen accijns aldaar. Ghegheven te Ghendt den twaelfsten in Maerte XVC vijf ende vijftich. Origineel op perkament, waarvan het zegel is afgevallen. 93. Brussel 1564 Mei 6. Philips II geeft last aan Lamoral van Egmont en Floris de Montmorency om de wet van Hulst en Hulsterambacht te vernieuwen. Donné en notre ville de Bruxelles le VIe jour de May Fan de grace mil cincq eens soixante quatre. Origineel op perkament, waarvan het zegel is afgevallen. 94. Brussel 1 565 Mei 6. Dezelfde inhoud als n°. 93. Donné en notre ville de Bruxelles le VIe jour de May Fan de grace mil cincq eens soixante cincq. Origineel op perkament, waarvan het zegel is afge vallen. 95. Brussel 1566 Februari 17. Dezelfde geeft aan die van Hulst verlof om 120 ponden van 40 grooten aan renten te verkoopenwijl zij //deur de groote reparaciën ende fortificatiën mitgaders oick duer tondel-houden van den soldaden, die zy jeghenwoirdelijck moeten onderhouden tot deffensie derselver stede, ende voirts duer tgroot verlies, daerinne zy gecommen sijn ter causeu van den graeneby hen inneghecocht voir liuere gemeente in den lesten dieren tijt int voirleden jaer XVevijff en tzestich ende anderssins, nu ter tijt wel ten achteren zijn de somme van vier en twintich hondert ponden van veertich grooten onser vlaemscher munten tpondt;'. Gegeven in onser stede van Bruessele den XVIIen dach van Februario int jaer ons Heeren duysent vijffhondert zessentzestich.

Archief | 1909 | | pagina 95