61 van Meye int jaer ons Heeren duysent vijfhondert vijff en tzeventich. Origineel op perkament; liet zegel van roode was af gevallen. 102. Gent 1579 Januari 16. De Raad des Konings in Vlaanderen doet uitspraak in liet geding tussclien Hulst en Axel over zekere pacht van schorren. Ghegheven te Ghendt den XVIcn Lauwe XVC neghen en tzeventich. Origineel op perkament met zegel in roode was. 103. Antwerpen 1579 Mei 13. Philips II verlengt voor zes jaren het octrooi om accijns te mogen heffen op wijn en bier. Gegeven in onser stadt van Antwerpen den XIIlten dach van Meye int jaer ons Heeren duysent vijfhondert negen en tzeventich. Origineel op perkament met gebroken zegel in roode was; van een tweede exemplaar is het zegel' geheel af gevallen. 104. Hulst 1579 Mei 21. Joncvrouwe Jozyne van Grijsperre verklaart voor burgemeester en schepenen van Hulst van kracht te houden de verkooping, door wijlen haren man, meester Jacob Gheerolf, gedaan aan de regeering van Hul sterambacht, waarbij aan deze in eigendom was overgedragen //alzulck een huys, hof ende erfve metter schuere, bogaert, abouterende noordelijck aen de strate loopende naer den vest- dijck, gheleghen in de Steenstrate, oost dezelve strate, zuyt Heyndrick Ghuy, west de voorseyde achterstrate neffens de Drye Conynghen ende nort Jan Vergoes", welk huis //zich- tent den leQ July LXXV, den dach dat dezelve mr. Jacob uyten ghebruycke van den voornoemden huyse gegaan was", genomen was //tot gebruyck van den gemeenen lanshuys van den ambachte". Actum den XXTen Meye XVC LXXIX.

Archief | 1909 | | pagina 99