XI burg bestaan hebbende afdeeling van de Maatschappij Y. W. te Amsterdam. Geschenk van den heer P. Polet. Teekening in kleuren van het monument voor het openen der nieuwe haven in 1817. J. Tuyter fee. Oud-Middelburg in den jare 1400oude teekening. Geschenk van den heer A. Lantsheer te Oostkapelle. Het onde land van Cadzandbenevens der Groede en Breskens. Oude kaart van J. G. Loten, zonder datum. Plattegrond van het voorgedeelte der St.-Bavokerk te Aar denburg. Penteekening door en geschenk van nu wijlen den heer J. B. Blindenbach aldaar. Der Goes en der Veer, potloodsclietjes uit een Album ami- corum. Kleederdracht van Schouwen. Kinderprent ca 1800. Stukken betreffende het bezoek van H. M. de Koningin Wilkelmina en Z. K. H. Prins Hendrik aan Zeeland. Sept. 1907. Drie teekeningen van Duinbeek in O. I. inkt door Jan Arends, 1772:' Twaalf dorpsgezichtengediend hebbende als teekeningen voor eene der uitgaven van het Speculum Zelandiae. De verzameling handschriften erlangdegeene uitbreiding. Omtrent het munt- en penningkabinet vermeldt de conservatrice het volgende Uitgebreide schenkingen hebben dit jaar niet plaats gehad. Als eene aanwinst voor de verzameling mag echter worden beschouwd een aantal zeldzame inlandsche muntjes van Palem- bang en Java, door den heer J. P. Moquette te Weltevreden geschonken. De heer K. W. P. de Yries te Amsterdam schonk een zil veren reaal van Karei Y, te Maastricht geslagen, waarbij de volgende aanteekening gevoegd was//dit stukje geld is ge vonden onder tgraven der ruïne van het geweeze huis van den IT* Nvan Stevenick (lees: L. van Steveninck) in den Jaare 17S7, en in order gebragt in den Jaare 1809. Het zelve

Archief | 1909 | | pagina 9