xcv1 schrijver dezes door het bestuur der Maatschappij daartoe aan gezocht; ik meende echter, dat Dr. Df. Man daarvoor de aan gewezen persoon was, die een tijdgenoot was van De Stop pelaar en met hem door vriendschapsbanden verbonden. De uitkomst heeft bewezen, dat ik daarin juist heb gezien; wij bezitten daardoor eene vlot en warm geschreven schets zooals De Man steeds gemakkelijk sprak en stelde welke aan de verdiensten van De Stoppelaae, als beschermer en bevorderaar van kunst en volksbelangen, ten volle recht doet weervaren. Vooral levensbeschrijvingen van medici J) trokken De Man aan. Daarvan had hij reeds in het begin van zijne loopbaan ge tuigenis gegeven door een historische bijdrage over Leonardus Siooke 2), een Zeeuwsch geneeskundige, die eerst te Middel burg gevestigd was, doch later naar Rotterdam vertroktoen hij door eene ongelukkige behandeling van een ziektegeval het vertrouwen der Middelburgers verloren had. Misschien voelde De Man voor Stocke eene bijzondere voorliefde, zoowel omdat deze een bekwaam mensch was, uitmuntende boven zijne tijd- Aan den op 20 October 1895 overleden Nieuvvlandschen geneesheer en lid van het Zeeuwsch Genootschap N. Walraven wijdde hij een artikel in de Middelburgse/ie Courant (n°. 250), waaraan hier slechts de volgende waardeering kan ontleend worden: </YValeavbn, een eigenaardigeen eenvoudig en weinig aan vormen hechtend, maar degelijk mensch was voor Zeeland een man van beteekenis. Hij had een open hart voor alles wat hem goed en nuttig toescheen, had van zijne eerste jeugd af eene soort van ingenomenheid met de uitoefening van de practische geneeskunst en was voor al zijne zieken dezelfde, zonder zich of om hun stand te bekommeren of zonder ooit zich op een hooger standpunt te willen plaatsen dan zijne dikwerf behoeftige lijders." 2) Opgenomen in het Tijdschrift der Nederl. Maatschappij tot bevordering der geneeskunst 7° jaarg., 1856.

Archief | 1910 | | pagina 106