XOIX denzelfden tijd, aan toe Dat wastemeernoodig, omdat Fokker's aanteekeniugen geenszins persklaar waren en misschien ook nimmer, althans in dien voorloopigen vorm daarvoor bestemd waren. Zoo ontstond het werkLevensberichten van Zeeuwsche medicibijeengebracht door wijlen Dr. Adr. A. Fokker, hier en daar bijgewerkt door Dr. J C. de Man. Het ligt niet op mijn weg eene beoordeeling, veelmin een kritiek op dezen arbeidwelke geheel buiten mijne gewone arbeidssfeer ligtte leverenik heb er mij toe bepaaldhet boek voor deze levensschets door te lezenten einde een algemeenen indruk te ontvangenen deze isdat die gemeenschappelijke arbeid van twee ernstige, geleerde mannen eene kostbare aan winst is voor allendie belang stellen in de historiographie der medische wetenschappen. 1) l) Ik haal hier aan, natuurlijk uit het door De Man be werkte gedeelte bl. 3//In 1597 huwde een Johanna Arondeaüx met Octavio Gallieus die te Arnemuiden lombard hield. Zij werd toegelaten tot bet avondmaal, omdat zij verklaarde afkeerig te zijn van een lombard." bl. 96//Ketelaar's weleer beroemd afkooksel van witte versche rapen, gele wortelen en roode karoten was in 1S40 nog bij enkele doctoren als huismiddel in gebruik bij Angina thans 1901 niet meer." bl. 137"Zij (mej Reitz) zat op haar 92-jarigen leeftijd nogzooals men zegtzoo recht als eene kaars. Dit had zij op school moeten leerenen zij werd er, in lateren tijd vaak om uitgelachen. Zooals men weetis die methode vervangen door los, en eindelijk door scheef zitten." bl. 157"Als eene natuurkundige bijzonderheid dient nog vermelddat hij (Dr. van Steveninck) met zijne moeder tijdens hij Doctor te Middelburg was te zamen wonendein het bezit was van eene papegaaiwelk dier gewoon was hem steeds met de woorden dag Doctor te begroeten Na zijne

Archief | 1910 | | pagina 109