II In de op 7 April 1909 gehouden Algemeene Verga dering werd voorzien in de vacatures, ontstaande door de periodieke aftreding van den thesaurier den heer M. Fokker en het bestuurslid, den heer Dr. A. H. Kan. In plaats van eerstgenoemde, die herkiesbaar was, werden aanbevolen de H.H. M. Fokker en P. Dumon Tak, in plaats van Dr. A. H. Kan (niet herkiesbaar) de H.H. Henri Tak en Dr. L. H. Wagenaar. De H.H. M. Fokker en Henri Tak, die de volstrekte meer derheid van stemmen op zich vereenigden, namen die benoe ming aan In het vorige jaarverslag werd reeds herinnerddat de heer M. Fokker 25 jaren in functie was als bibliothecaris. Hier moge nog vermeld worden, dat H. M. de Koningin bij die gelegenheid aan den jubilaris het ridderkruis van de Oranje- Nassau-orde schonk en dat hem namens het Zeeuwsch Ge nootschap een boekwerk werd aangebodengetiteldManuel de V amateur d'estampes door Charles le Blanc, Mede zij hier herinnerd, dat onze Voorzitter, de heer Mr. E. Fruin, met het ridderkruis van den Nederlandschen Leeuw werd begiftigd. Wel ontving hij die onderscheiding in zijne betrekking van archivaris; maar de onderstelling is niet ge waagd, dat ook zijne verdienste als Voorzitter van ons genootschap gewicht in de schaal heeft gelegd. Eindelijk ontving de concierge N. Schoolmeester de zilveren medaille van de Oranje-Nassau-orde. De gewone vergaderingen hadden geregeld plaats zij werden bezocht door ten hoogste 39 en ten minste 21, gemiddeld 26 toehoorders; ten vorigen jare waren die cijfers 36, 15 en 24. In de October-vergadering hadden de gebruikelijke mede- deelingen van ingekomen stukken en voorwerpen plaats en hield de heer G. K. A. Nonhebei eene causerie getiteld //Een blik in het boevenleven of scheikundig onderzoek naar bedrog, misdaad en boevenstreken". In November vervulde de heer A. Eademaker de spreekbeurt

Archief | 1910 | | pagina 10