Oil leerlingen 4)de financiëneindelijk de opheffing. Het bijzondere zijn broederde Ministerwerd op zijde geschoven en zijne partij haar invloed verloor tegenover de door hem gehate partij der zoogenaamde liberalen, trof hem zeer, en niet minder werd hij gekwetst door te bespeuren dat hijdie eenmaal zoo in aanzien was geweest, door het publiek werd losgelaten. Dit alles bezorgde hem een leed, dat hij moeilijk verdroeg en dat misschien zijn leven heeft verkort. Aan het ziekbed heeft hij zich natuurlijk nooit aan physisch onderzoek gewaagd. Hij hield dit voor weinig de genezing bevorderende nieuwigheden. In 1854, toen hij aan pneumonie overleed en ik zijne borst wilde onderzoeken, wees hij mij af met de woorden: //Geen experimenten op mijn lichaam 2) Ver inhet Latijn waren de lectoren niet altijd: //Van fraaie woorden hield hij (J. Priester) niet, en daar hij in vreemde talen niet tehuis was, waagde hij zich niet aan verkeerde uitspraken. Wel gaf hij gaarne te kennen, dat hij een weinig met het Latijn was vertrouwd, evenwel zou hij zich daaraan niet hebben gewaagd in tegenwoordigheid van een Latinist. Ik herinner mij nog, hoe hij corpora hield voor een nominativus singu laris van het vrouwelijk geslacht. Maar het was juist die een voud, gepaard aan juistheid en spitsvondigheid, die zijn on derwijs voor zijne weinig eischende leerlingen zoo aantrekkelijk maakte." 3) Met deze opmerking omtrent de snijkamer //Clandestien liet men na het vertrek der leeraren punch uit de buurt halen en dan zag men vaak vreugde in het doodenrijk." 4) Ook hier was niets nieuws onder de zon//Evenals aan de Academiën, die Vondel kakodemiën placht te noemen, werd al spoedig het atavistische //groenloopen" ingevoerdmet senaat en zegels en al wat er verder zooal bij behoorde. Eens het was in Augustus 1889, liet men drie groenen twee lange en één korte, in witte hemden gekleed, als misdadigers op den dag van de Noordpoort naar de Abeele wandelen bij

Archief | 1910 | | pagina 112