cm gedeelte bevat de korte biograpbie van hen die de school be zocht hebben, t. w. 213 medische en 164 pharmaceutische leerlingen, alsmede 47 aspirant-vroedvrouwen. In zijne voorrede heeft De Man wel gezegddat dit werkje geene lectuur voor de theetafel of eene aangename afleiding voor anderen zijn kan; maar toch loont het zeer de moeite met de daarin opgenomen levensschetsen kennis te maken x); langzamen tred was de afstand minstens een uur lang. Toen liep het fout. De heer Van Visvliet, het hoofd der school commissie ontbond den Senaat en vernietigde linten cn zegels maar, zooals te denken was, het onkruid kwam weldra op nieuw voor den dag Het //Amici semper floreant" en het //Dum nihil est in poculo" hebben ook hunne goede zijden, al ware het slechts, dat zij aangename herinneringen nalaten voor zoo velendie later zouden moeten sloven door dik en door dun, bij dag en bij nacht voor den strijd des levens." Daar het werkje niet in den handel is, doe ik hier eenige grepen uit die schetsenwelke mij om de eene of andere reden getroffen hebben. Jacobus Kabboord (17991893). Deze heer was veearts in Noord-Beveland. Hij liet dit, toen nog onvoordeeligvak loopen; vandaar dat hij reeds 26 jaren telde bij zijne in schrijving. Hij bleef hier 4 jaren. Na zijne bevordering ves tigde hij zich al aanstonds in het welvarende Schoondijke waar hij wethouder werd en nog altijd zoowat practiseerde totdat hij op 94-jarigen leeftijd bezweek De sterke man kwam niet om pret te maken, maar om te leeren op schooljammer dat zijn hoofd er niet naar stond om Professor te worden. Hij had als doctor geen grooten naam, maar was toch eene tamelijke praktijk deelachtig geworden, omdat zijne vrouw, zekere juffrouw Hülster uit Schoondijke, veel geld en veel famielje had. Kabboord bezat geen kinderen en schreef zijne famielje groote rekeningen voor. hetgeen deze goed vond, want,

Archief | 1910 | | pagina 113