cv tuur en bewijzen, hoe De Man met enkele trekken uitstekend toog hij daarhenen en verkreeg er opnieuw praktijk. Gehuwd met eene juffrouw uit Holland, verloor hij in 1875 te Pro- bolingoals officier van gezondheid zijn oppassenden eenigen zoon. Op zekeren avoud, toen Vaane te paard naar Bath was gereden kwam het dier alleen tehuis en vond men den dokterden forceps onder den arm den volgenden morgen levenloos liggende in de kreek bekend als de »Drie haasjes". Het ongeval is nooit opgehelderd. Uit Laubertus van den Abeele (18161864): Ook hij was een philosoof sui generis. Het was in dien tijd dat Fou- cauld's slingerproef te Middelburg in het Auditorium vertoond werd door den heer L. Janse. Ze diende om te bewijzen dat de aarde van het westen naar het oosten draait. Als ik zei de kortademige dokter mijvan Souburg naar het oostelijk gelegen ltitthem gadus met de aarde mede wandelben ik altoos minder vermoeid dan bij het terug wandelen. Hij be speurde nietdat zijn tegenstander niet de loop onzer aarde was, maar dat deze in zijne afnemende levenskracht te zoeken was. Uit Samuel de Graas (18171877): De Graag had genoeg praktijk zoodat hij er zelfs een paard op na kon hou den maar het concurreeren beviel hem niet. Als burger ge noot hij zoodanig de achting zijner dorpsgenootendat hij tot burgemeester te Schoondijke en lid van den Baad werd geko zen. Hij was inderdaad zeer bekwaam en eerlijk en recht vaardig in alles. Onder de vele verbeteringen die hij invoerde behoorde o. a. eene goede straatverlichting en een hoofdelijke omslag, waarin hij iedereen betalen liet behalve de armlastigen de minste bijdrage daarin was f 0,50 en het betalen ging zeer goed. Uit David Boeking Zijn voorganger O. was een kundig man maar dikwijls après boire; geen varken werd geslacht of hij was er bij om zoo zeide hij zich iu de anatomie te bekwamen, vermits een varken inwendig zooveel op een niensch gelijkt.

Archief | 1910 | | pagina 115