cvii indrukdat de medicijnen een gevaarlijk vak zijnzooal niet zijdige verlamming en eindelijk een treurig idee fixe van een hartgebrek te hebbendat niet bestondmaar waardoor hij niet alleen dagelijks, maar elk uur een naderenden dood verwachtte. Ik had de weemoedige taak zijn nuttelooze geneesheer te zijn. Was al die ellende een gevolg van overspanning of van geleden rampen of stond zij in verband met een in zijn jeugd ondergane periostitis van het wandbeenP Hoe het ook zijde in zijn jeugd zoo levenslustigeopge wekte knaap stierf den 29 Januari 1889na eindeloos te hebben geleden. Uit H. O. W. de Bats De oude heer Haman echter kon geen nieuwe collega's naast zich dulden. In het bijzijn van getuigen verklaarde hij eensdat hij den nieuwen collega met zijn tilbury en al in de sloot zou rijdenen hij heeft het in den Ritthemschen Zandweg waarlijk gedaan. De 80-jarige ambitieuse man is door den rechter wegens dat feit veroordeeld maar is wegens zijn hoogen leeftijd vrijgesproken (P) Uit J. F. P. ErmkeinsTe Denver werd Jan Erjierins weder Dokter en handelaar in effecten en in land; men had er nog nooit een Amerikaausch geneesheer gehad en zijn roem steeg dan ook zoo hoog, dat eindelijk zelfs een opperhoofd der Roodhuiden hem kwam raadplegen. Het consult had plaats, maar door het afwijkende der dialecten bleek het, dat de Ame rikaan een Goesenaar was en de Indiaan een Groninger, beiden landslui en beiden vol energie Anthony de Puyt (18331892). Zijne moeder had met hem reeds drie andere beroepen beproefd en bekende, dat hij niet normaal was maar tevensdat hij veel lust in het vak had en uitstekend kon leeren. Dit bleek, want hij heeft aan de school veel gewerkt en had bij zijn tijdgenooteu den naam van kundig te zijn. Hij was echter tevens voor hen »de risee", omdat hij zoo //raar" deed en altoos gezichten trok.

Archief | 1910 | | pagina 117