Ill met eene lezing, getiteld: //De strijd in 1676 tusschen kerk en staat om een predikant te Middelburgdie slechts eenmaal daar preekte". De December-vergadering was gewijd aan eene lezing van den heer J. K. Swaters //Over vroegere bouwkunst tot aan de Renaissance". In Januari had de heer Dr. W. G. C. Wagner als onder werp voor zijne voordracht gekozen//Oxyrrhynchus papyri". In Februari hield de heer Mr. J. Adriaanse eene voordracht over //Strafrecht". In Maart besloot de heer W. H. Hasselbach de reeks met eene lezing: //Een Nederlandsche humorist van voor honderd jaar". In alle vergaderingen werden de ingekomen voorwerpen ter tafel gebracht en in het bijzonder de boekwerken besproken door den Voorzitter, den heer Mr. R. Fruin. In het personeel der conservatoren kwam eenige veranderingdoordien het aan het bestuur mocht gelukken den heer Dr. J. G. de Man te Yerseke, voorloopig op zijn verzoek voor één jaaraan te winnen als conservator van de afdeeling zoölogie, vroeger door zijn vader, wijlen den heer Dr. J. O. de Man, bekleed; terwijl ons juist dezer dagen het verlies trof van den heer Mr. B. F. W. von Brucken Fock, die met den heer J. A. Frederiks conservator was van de afdeeling geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden en van de ouderwetsche kamer. Het personeel is mitsdien thans aldus samengesteld Zelandia illustratade heer M. Fokker. Penningen en munten: mej. M. G. A. de Man. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden de heer J. A. Frederiks. Fossilia (alle in den grond of het water gevonden voorwer pen, de zoogenaamde steenenkamer)de heer J. A. Frederiks. De ouderwetsche kamer: de heer J. A. Frederiks.

Archief | 1910 | | pagina 11