cxi overschreden, toen hij een werkje uitgafAntonius de Heide, Eergevoel verbiedt hem dien raad te volgenhij termineert alleen de zware bevallingeen der volgende dagen echter over valt den braven 24-jarigen man zulk een hevige bloedspuwing, dat hij in een of twee dagen aan zijn ouders, der Faculteit en aan de Stad ontviel. Fokker en schrijver dezes staarden het geval machteloos aan; de eene groote golf volgde op den andere. Nog bestaan van hem net geschreven lessen van Fokker en van Lissa over geneesmiddelen en oogziekten. Daniel Jacobus Nonhebel (18371901). Een merk waardig jongmensch, die reeds vier jaren student in de theo logie was geweest, maar een afkeer had van Hebreeuwsch en van examens. Te Middelburg was hij ook geen kamergeleerde maar oefende zich door gymnastie en wandelen en het bijwonen van bijeenkomsten en ua te denken over //le saint emploi des dons, que les fidèles avaient remis dans ses mains paternelles". De colleges hield hij echter trouw bijvooral de anatomische en chirurgicalebij de practische anatomie ontbrak bij nooit; was door zijn fijn prepareeren allen de baas, zoodat men hem den naam gaf van den //Schik in de hand", dat is Secon dant van den Lector De Man. De school ging te niet en N. had het geluk Prosector te worden bij Prof. Berlin te Amsterdamwaar hij natuurlijk veel aanleerde. Het ging eenige jaren goed, doch toen, ik weet niet waaromwerd de band verbrokeu en N. vestigde zich te Amsterdam als masseur; zooals bekend, is daar geen examen voor noodig. Die loopbaan gelukte bij uitnemendheid en daarbij had hij het voorrecht eene bemiddelde Haarlemsche Dame te huwen doch ziju echt bleef kinderloosevenals later zijn tweede huwelijk. Hoe fraai echter alles gelukte, waren er toch twee zakendie hem bedreigdeneerstens de voor beeldeloos groote opgang van den veel kundigeren Doctor Mez- gf.u dien hij zoo gaarne zijn concurrent noemde en tweedens

Archief | 1910 | | pagina 121