cxii Med. doctor te MiddelburgontdekJcer der later zoo beroemd zekere door de eenigszins naijverige faculteit opgewekte moei lijkheden, die hij voorzag, omdat hij op deurpost en visite kaartje het woord //Doctor" schreef en het recht daartoe enkel werd gesteund door een voor 125 uit Philadelphia ontboden diploma. Dat het den sterkenreusaehtigen man als Masseur goed ging, is geen wonder; zijne talenten om zich zeiven voort te helpen, zijne taalkennis, zijn gezond en vlug uiterlijk, zijn schoone haardosch, die echter de zijne niet was, biologeerden velen. Onze Daniel wilde evenwel hoogerop en ging zich vesti gen in de hoofdstad van Zuid-Nederland. Te voren las ik in de //Etoile Beige" een bericht, waarin Brussel werd geluk gewenscht met de aanstaande komst van den bekenden Masseur //un des plus grands Anatomistes de l'Europe". Dat seinschot trof uitstekend doel. Zijn praktijk rees te Brussel al meer en meer, maar tevens ook zijn leven "en gentilhomme"; men verhaalde te Middelburg, dat zijn paarden met zilver waren gegalonneerd, en zóó verre bracht hij het, dat zelfs de Koning, die, zooals bekend, door eene Malaria een weinig paretisch is geworden, langen tijd zijn familiare patiënt is geweest. N verdiende en verteerde veel, doch zijne meer eenvoudige vrouw, die ik te Parijs leerde kennen, kon zich op den duur naar dat moderne leven niet schikken en op wettige wijze werd het haar toegestaan naar Plaarlem terug te keeren en haar geld mede te nemen. Een paar malen moest de Rechter hem voorzichtigheid aanraden met zijne sterke vuistendoch dit hinderde niet Zijne financiën waren door Mevrouw wel wat in orde gebracht en het verteer getemperd, doch in al dien eenvoud zag hij geen middel om hooger te klimmen. //High Life" en //High Living Company" waren een beter middel en daarom volgde hij gaarne den raad op van zijne rijke Engelsche patiënten, om in de //Season" naar Londen te komen.

Archief | 1910 | | pagina 122