cxni geworden trilhaarbeweging. Zeeuw in zijn hartwas het er Order zijne patiënten behocrrde een lieve ennaar het mij toeseheentoen ik haar te Middelburg sprak, niet hautaine dochter van een generaal. Zij had neuralgie aan een paar vingers; N. herstelde haar spoedig door massage van een paar rugwervels en die kuur werkte zoo uitstekenddat patiënt en dokter trouwden. Op den duur kon ook zij zijn levenswijs niet dragen, zoodat zij hem, zonder wettige scheidingverliet. N. vertelde mij in 1895, dat zij maar altoos door bij hare zuster in Duitschland woonde. Jaarlijks dus bezocht hij the season in London" en daar verdiende hij zooveel geld als hij maar wildeal zijne patiënten waren menschen, die niets om geld gaven en die zijn minste taxe van anderhalf pond veel te laag vonden. Het duurde niet lang, of eene der Koninklijke Princessen werd zijne hulp zoekende en zóózeer hielpen hem zijn vrienden, dat zij hem, volgens zijn zeggen, een honoris causa Med. Doctors di ploma bezorgden, van de Universiteit van Glasgow Er werd natuurlijk een boekje '/On Medical Massage" verspreid, dat wij in onze boekerij bezitten en dat aantoont, hoe gevaarlijk verkeerde massage is en dat men buitengewone vingertoppen hebben moet en grondige kennis van de allerfijnste zenuw draden en van de meest verborgen Lymphabanen. Er waren dan ook in dien tijd maar drie zulke mannen in Europa, Dr. Mezger te Parijs, een Masseur in Berlijn en de schrijver der brochure. Kwam N. dan in Brussel terug, dan was het groot leven en huizen bouwen, maar eindelijkmet langzamen, doch zekeren tred kwam daar weer die spookachtige Nemesisonder den vorm van ltheuma en stijfheid en kortheid van adem, zijn werken en reizen afbreken. Wij Medici weten het: er volgt Albumineuse Nierziekte en met al dien last der kwaal overleed N in de Lentemaand van 1901. Of toen de aanstonds uit Duitschland teruggekeerde weduwe, Archief 1910 h

Archief | 1910 | | pagina 123