oxv op medisch gebied te vindieeerenevenals hij indertijd voor Dokter, was haar antwoord: Schrijf U mij maar een drankje voor, U weet toch ook wel, dat dit alles niets beduidt!" Die woorden zijn mij steeds voor den geest gekomenals ik een boek over spiritisme in handen nam. Uit T. Baert: Eens kwam mij, of in zijne clientèle óf in die van Oostburg het volgende voorAan een Cadzandsche vrouw had ik voor rheumatische pijnen iets opgeschrevenom op de pijnlijke plaats te leggen. Na veertien dagen kwam zij terug zonder eenige beterschap te kunnen vermelden en toch had zij dag en nacht het middel er stevig opgelegd en zelfs om het niet te verliezen, met een band bevestigd, maar wat had zij dan op de pijnlijke plaats gelegd? eilieve, mijn recepten papiertje En dan heeft Groede nog al den naam en de daad van eene goede school te bezitten. Uit juffr. LoeneColijn (1802—1896): In der tijd, dat ik mij met statistiek bezig hield, verzocht ik juffr. L. mij voor dat doel eens een groot aantal //blauwe" boekjes te bezorgen. Dit zijn ten gerieve van den burgerlijken stand hier reeds lang ingevoerde boekjeswaarin de trouwdag en alle geboorte- en sterfgevallen worden opgeteekend. De altoos bereidvaardige vroedvrouw bezorgde mij er honderd, onder voorgeven aan de bezitters, dat de Burgemeester deze zien moest. Ik zag toen met verbazingdat in de rangen waarin zij hulp verleende verreweg de eerste geboorten vroeggeboorten waren, en dat, in strijd met hetgeen de leerboeken schrijven, toch bijna al die kinderen bleven leven! Er waren er bij van eenige dagen of weken na het huwelijk geboren en toch had de dood er geen vat op. Als stedelijke beambte verleende zij diensten bij bevallingen of lavementen bij armen. Eens deed een vroolijk gezelschap Luikenaars een uitstapje naar hier en een hunner had de be leefdheid mij een gedrukt //compte-rendu" van zijn reisje te zenden. Wat hem vooral had vermaakt, was een uithang-

Archief | 1910 | | pagina 125