cxxv doch niet strenge trekkenmet de fijnehaast doorschijnende geziendat op dit gerucht de zaak rechtelijk is onderzocht en de moeder gevangen gezet was. Wij hebben boven gemelddat de vrouw haar vrijheid spoe dt terug kreeg, maar welk een vrijheid! De vele aandoe ningen, waaraan de onschuldige had blootgestaan en die in verband stonden met de vreeselijke gedachte, dat zij haar onschuldig kind zou hebben gedoodhadden haar ziek ge maakt en de strengemaar in ander opzicht hoogst nuttige bepalingen op het gevangeniswezen verordenden, dat eene vrijgesprokeneals deze ziek wasmaar vervoerbaar zonder ge vaar, onmiddellijk naar elders moest worden gebracht, zoo noodig op kosten der gemeente. Dat was haar lothet zou te duur geweest zijn haar weder naar eene kamer te brengen en daar te laten verplegen, en het oude gasthuis van 1200 was dus haar toevlucht Dit nu verdwenen gesticht, door Dr. A. A. Fokkek en mij wijdloopig beschreven in de mede- deeling over de gestichten van -Middelburg in het geneeskundig Tijdschrift, was gevreesd bij de bevolking, niet alleen omdat het zeer oud was of omdat er de snijkamer in geweest was, maar vooral, omdat men er alles in opnam. Het was dan ook de zorg van de Directie hiertegen te waken: kwamen er pok lijders in of laudloopers of ontslagen gevangenendan had men daarvoor een zolderkamertje met goede verpleging. Nog zoo heel lang niet geleden waren er poklijders in geweest maar na hun vertrek had ik het lokaal laten ontsmetten door een Guyton-Morveausche chloorberooking. Deze had plaats door den gemeente-apotheker, die er zich echter toe bepaalde alle huisraad in de kamer te laten brengen en er dan zijne berooking in te plaatsennatuurlijk weken daardoor niet altoos de zoo verraderlijke atomen der smetstoffen Uit lokaal werd het hare en zij had er een zeer goede verpleging en haar ziekte-toestand ging in de eerste dagen vooruitmaar ziet daar openbaart zich op eens een felle koorts en den volgenden

Archief | 1910 | | pagina 135