14 (Koudekerke) J), het westeind van '/den nieuwen Zwanenburg- sehen weg" bereikt. Evenals bij Falais-ambacht moetvan Zwanenburg afde grens (misschien een verloren watergang) in een S"vorm voor //het blok bewesten den Kruisweg" heen tot nabij de Nolle geloopen hebben, eerst met een boog buitenwaarts, door het huidige strandtot dicht bij //Lappersapril" 2) en dan „Den block daer Hkyn "Wille Marts inne plach te woonen eDde nu geen hofstede in en staet, den heerewech oost ende noort, den Waterganck zuytsheeren vroon ende 'tuitgevoert landt west, ende begint van den noort- westhouch inne aeu den nieuwen wech by Swanenburch." (Zie den overlooper.) 2) Op een brief van den pensionaris dd. 6 en 8 Juni 1587 schrijft de bur gemeester van Vlissingen hem18/20 Junidat hij Pieter Kempe gelast heeft de kaart te maken yan de quaestieuse vroonen, en dat de rentmeester Michiel Adolfss ontwijkt hem de conditiën van de verpachting der vroonen te overhan digen. Deze kaart wordt den 30 Juni aan den pensionaris toegezonden met een geleibrief van Burgemeester en Schepenenwaarin zekere extracten uit de rekeningen van Koudekerke zijn opgenomen. Op een brief van den pensionaris dd. 2 Juli antwoorden B. en S S. aldus „Monsieur pensionaris. Wy hebben .„den uwen van den 2e deser tegenwoordighe maent July ontvangen ende daer- „uuyt verstaen, wat ghi aldaer metten advocaet Cocq in de zaeke van de vroonen „gebesoingnieert hebt, welckevolgende sulle noch een steen, wesende wit, beneftens „den blauwe, aldaer liggende, onder Lappersappril doen leggen, opdat de caerte met „de attestatiën overeen mach commendat in de caerte gheen mentie en is ge- „rnaeckt, alwaer de zaecke lees zaerke by Michiel Adolfss opgerichtstaende „is, hebben wy geacht surpluy ende nodeloos te syne, mits Michiel Adolfss ge- „pretendeerde genouchsaem angewesen is mits d'annotatie van den nieuwen wech, „die in twee plaetsen angeteykent is, doch so 't selve UE. noodig dochte, mochte „de saerke een andere dan de voornoemde steen doen stellen op 't westeynde „van den nieuwen weg, alwaer die by Michiel Adolfss opgericht is. Van in „dezelve caerte an te teyekenen, alwaer Willeboort IIutsens placht te woenen „en is niet doenelick geweest, mits de caerte so verre noort niet en is geexten- „deerc, alzoo dezelve Willeboort Huissen uoortwaert van de duynen, alwaer „'t gerechte nu is opgerecht, wonachtig is gheweest. Soo oock niet noodich en „is geweest in de caerte mentie temaken van Martcops vroen, als tzelve liggende „buyteu de plaetsen, die controvers sijn, te weten tusschen de vethuyskens ende „de brouwerye van Jacques Jasparss" enz. Uuyt Vlissingen 8 July 87. Aan den Prins schreven zij den 28 November d. v. onder andere: „ende dit zal „nochtans met denzelve decinantel van billicheyt bekleet werdenghelijck oock „dat U.E, rentm. Micbiel Adolfss hem vervoordert heefteen staeck op te rechten „om te dienen voor een pale tusschen de vroonen van Oude Vlissingen ende Coude-

Archief | 1910 | | pagina 152