17 2. Den blok, daar Corn5 Jacob Schrijn in plag te wonen eude Jooris Vleesch, brouwers, husen in plach(ten) te staen. Den weg oost en noort den duyne west, en be gint van zuyden inne. 18 gemeten 172 roeden (vroeger en later als groot 16 gemeten 190 roeden opgegeven) 3. Den blok bewesten den Cruysweg. Den heerenweg oost en zuyt, den dijk west, den sprynkwatergank noord, ende begint van zuyden in. 7 gemeten 172 roeden 2). 4. Den blok, daar Adh. Danker in plag te woonen ende Jasper Andries ende Geer Coppens beyde in woonden. Den heerenweg oost en zuyd, de Eede west en noordende begint van (den) zuydwesthoek in. 70 gemeten 50 roeden 3). 5. Den blok, daar het dorp van Oud-Vlissingen in staatende ligt allomme binnen den heerenweg sonder Ravesteyns- ambacht, dat legt ten halven inne, beginnende van den noordwesthoek inne. 110 gemeten 165 (ook opgegeven 222) roeden 4). 6. De blok, daar Pr Jan Husen in plag te woonenende is genaamt den Boondijck. 't Ambagt van Westsouburg oost, i) Dit blok besloeg het terrein, langs den zeedijk, van den grooten 9teenen trap af tot bij of aan de Nolle. Het werd begrensd door den Koudekerkschen weg, den Vrijdompaal, den Vrijdomweg tot aan zijn noordelijke ombuiging en een lijn, sloot of weg, van daar af evenwijdig aan den zeedijk getrokken en westwaarts strekkende tot aan de Nolle of tot aan een ouden weg even er voor. De laatste woorden zijn door mij gebezigd, omdat het Boeremiolletje, bij de be schrijving, nu eens in het tweede en dan weder in het derde blok geplaatst is. a) Dit blok besloeg den bodem van het fort de Nolle met zijn vest, tusschen den zeedijk, het 2e blok, den Vrijdomweg en het Heyne-Willem-Marisblokdat toen nog tot Koudekerke behoorde. 3) Dit blok lag tusschen den Vrijdomweg, den Zaaihoekweg den Koudekerk schen watergang en den Hoogenweg, nu Boschweg, van de eerste heul af tot den Vrijdompaal. De nieuwe begraafplaats ligt er binnen»; ook de nieuwe plan tage tot aan de heul over „de Eede". 4) Dit blok werd van den watertoren af begrensd door den Koudekerkschen weg, den Hoogenwegden Boschjesweghet verlengde van 't Koopmansvoetpad stad waarts en dan westwaarts tot voorbij de Gereformeerde kerk A, daar ombuigend in de richting van den watertoren. Archief 1910 2

Archief | 1910 | | pagina 155