XIII Varia (I. De abten van Middelburg, vermeld in het necro- logium der abdij van Park; II. Margriete van AerselleIII. Jacob van Deventer's, kaart van Zeeland). Betrekkingen tot wederzijdsche ruiling van uitgaven werden in het afgeloopen jaar aangeknoopt met de University of Illinois te Urbana en met de Königliche Bayerische Aka- demie von Wissenschaften te München. Werd in het vorige verslag vermelddat het Zeeuwsch ge nootschap er niet in geslaagd was zich te doen vertegenwoordigen bij de Commemoration van Darwin op 23 en 24 Juni 1909, dit is ten slotte toch het geval geweest, daar prof. dr. J. E. van Bemmelen uit Groningen zich daartoe bereid verklaard heeft. "Van den heer William Elliot Griffis te Ithaca (U. S.) is een aanbod ingekomenom te Middelburg eene gedenkplaat te plaatsen ter eere van Bobert Browne, een Engelsch prediker, die in het begin van de 17e eeuw van Engeland naar Mid delburg en van daar naar Amerika is uitgeweken en de gods dienstige secte der Brownisten gesticht heeft. Met den heer Griffis is van gedachten gewisseldof de oprichting van de gedenkplaat in het gebouw van het Zeeuwsch genootschap dan wel in de Engelsche kerk zal plaats hebbenvermoedelijk zal het laatste het geval zijn. Is hiermede mijn relaas over het afgeloopen jaar ten einde gebracht, ik zou mij aan eene grove tekortkoming schuldig maken, wanneer ik U, mr. Eruin bij Uw aftreden als Voor zitter niet den welgemeenden dank van alle aanwezigen en van het genootschap als zoodanig overbracht voor al hetgeen gij door woord en daad en schrift gedurende het afgeloopen lustrum voor het genootschap hebt gewrocht. Ik maak mij zelfs niet aan een schijn van vleierij schuldig, ik spreek slechts uit, wat wij allen weten en voelen, wanneer ik verklaar, dat

Archief | 1910 | | pagina 21